malatya site ortak alan sigortası

Malatya Site Ortak Alan Sigortası

Malatya site / ortak alan sigortası dahil, birçok alanda hizmet verdiğimiz site / ortak alan sigortası, sitelerin / apartmanların bir zorunluluk dahilinde yaptırması gerekmektedir.

Site / ortak alan poliçesi zorunluluktan ziyade bugun için tüm site apartman sakinlerinin artık yaptırması elzem bir poliçe.  Bunun nedeni; oturduğunuz sitenin apartmanın herhangi bir deprem doğal afet yangın sel su fırtına duman v.s… durumunda maddi ve manevi size verebileceği zararlar diyebiliriz kısaca. Bu gibi zararların maddi yükünü, en az seviyelere kadar indirgemeye yarayan site / ortak alan sigortası işlemi; kanunlara göre de her yıl yenilenmesi gereken bir işlemdir.

Sıddık Taş Sigorta olarak, Malatya site / ortak alan sigortası işleminin ne kadar önem arz ettiğini biliyor ve aynı önemi, müşterilerimize gösteriyoruz.

Malatya Zorunlu Doğal afet / dask Sigortası Hizmetleri Neleri Kapsar?

 Malatya site / ortak alan sigortası hizmetlerinde başarıyla yol olan Sıddık Taş Sigorta, yaşanacak herhangi bir olayda ortaya çıkan maddi zorluklara yönelik en iyi anlaşmaları gerçekleştirmektedir.

Tahmin edersiniz ki yaşanılan olayın afetin getirdiği manevi yükler, maddi zararın önüne geçebilmekte ve bu gibi durumları düşünebilmek, site sakinlerinin uğraşmaması gereken şeylerdir.

Biz de Sıddık Taş Sigorta olarak, bu durumun arkasında büyük bir destekçi oluyoruz ve sağladığımız özverili çalışmalar ile manevi yükünüze de dokunuşlar da bulunuyoruz. Malatya site / ortak alan sigortası dahil, birçok alanda hizmet verdiğimiz site / ortak alan sigortası işlemi;

 • Yaşayacağınız kazalarda site / apartmanınızda maddi zararları,
 • Sitenizin apartmanınızın çatısını,
 • Asansörlerinizi,
 • Hidrofor su sistemlerinizi,
 • Açık kapalı alanlarda bulunan araçlarınızı,
 • Elektronik cihazlarınızı,
 • Demirbaşlarınızı,
 • Camlarınızı,
 • Şahıslara ve çalışanlara karşı gelebilecek zararları,
 • Deprem / doğal afetlere karşı,
 • Yangına karşı,
 • Sel su, dahili su patlamasına karşı,
 • Fırtına, dumana karşı,
 • Grev lokavt terör hareketlerine karşı,
 • Kara ve hava taşıtlarının çarpmalarına karşı teminat altına alır.

Neden site / ortak alan Sigortası Yaptırmalıyım?

Özellikle şehrimiz malatya göz olunacak olursak deprem / doğal afet konusunda artık oldukça riskli bir bölgede olduğumuz bir sır değil. En basitinden 2020 yılında ilimiz yaklaşık olarak 4 üzeri 8 deprem yaşamıştır.

Bu durumdan kaynaklanan özellikle ilimizde ve çevre illerde yüzlerce hasar almış konutlar mevcuttur. Konutlarınız için dask / konut sigortalarınız mevcutken aynı şekilde apartmanınıza bu kapsama alabilirsiniz.

Olayın maddi taraflarından ziyade yasal olarak bu poliçeyi yaptırmak zorunlu olduğundan direkt olarak apartman / site yönetimi yasal olarak suçlu konumuna düşebilmektedir.

Çatınızdan bir fırtına sonucunda düşebilecek bir kiremit aşağı açık otoparkta yer alan bir araca zarar verebilir. Ortaya çıkabilecek can sıkıcı yüzlerce hadiseler…  oysa bir sigortanız olsa sorunu en basitinden çözmüş olacaksınız.

Apartman içerisinde yer alan su tesisatının sızıntı yapması yada patlaması, asansörünüzde olabilecek kazalar, apartmanda çıkabilecek yangınlar, işte tüm bu durumlar değerlendirildiğinde özellikle malatya site / ortak alan sigortası sahibi olmak çok önemli.

Zira bir anda her hangi bir kaza / olay ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda site / ortak alan poliçeniz hemen yanınızda olacak ve yaşamış olduğunuz tüm maddi sıkıntıları en olabildiğince giderecektir.

Öbür yandan yine daha önce değindiğimiz bu poliçe yasal olarak zorunlu olduğundan site yöneticileri tamamen sorunluluk altındadır. Sitenizde yaşanabilecek her hangi bir kazada en ufak bir yasal şikayet durumunda sorumluluk site yöneticilerindedir. Tedbir almak, riskleri değerlendirmek, yaşanabilecek hasarlarda oluşabilecek zararları minimize etmek site yöneticilerinin görevidir.